Harmonogram zwrotu podręczników

PROCEDURA KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 15 IM.MARII KONOPNICKIEJ  W JASTRZĘBIU-ZDROJU

W ZAKRESIE ZWROTU PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH  ORAZ INNYCH MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH

W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM I ZWALCZANIEM EPIDEMII COVID-19.

Wejście do szkoły przez  drewniane drzwi w najstarszej części szkoły (wejście ewakuacyjne wprost biblioteki szkolnej)

WYTYCZNE INSTYTUCJI NADRZĘDNYCH

1. Przebywanie przez bibliotekarzy w maseczce i rękawiczkach ochronnych podczas wykonywania

swych obowiązków.

1. Zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy i współpracowników -2 metry dystansu.
  2. Zapewnienie wietrzenia nieklimatyzowanych pomieszczeń.
  3. Regularne czyszczenie powierzchni wspólnych, z którymi stykają się użytkownicy.
  4. Umieszczenie przy wejściu informacji o maksymalnej liczbie odwiedzających w celu umożliwienia przestrzegania wymogu dotyczącego dystansu przestrzennego.

REALIZACJA PRZYJMOWANIA I ZWROTÓW MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH

1. Okres kwarantanny dla książek i innych materiałów: w przypadku powierzchni plastikowych (np. okładek książek) - wirus aktywny 72 godziny; tektura i papier -wirus aktywny do 24 godzin.
  2. Przyjęte książki powinny zostać odłożone do pudła/torby w wyznaczonym do tego pomieszczeniu.
  3. Obsługa czytelnika powinna być ograniczona do minimum.

ORGANIZACJA ZWROTU KSIĄŻEK

1. Bibliotekarz powiadamia rodziców i uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego  o zasadach zwrotu książek i podręczników oraz o terminach ich oddawania do biblioteki szkolnej, ustalonych wcześniej przez dyrektora szkoły i nauczyciela bibliotekarza.
  2. Przypomniane zostają uczniom i rodzicom/opiekunom zasady zwrotu wypożyczonych podręczników i książek zgodnie z zapisami regulaminów (zwrot podręczników w kompletach, usunięcie zapisanych ołówkiem notatek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki-wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia).
  3. W zamian za książki zniszczone lub zagubione rodzice lub opiekunowie prawni są zobowiązani do zakupu nowej pozycji wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza w ustalonym terminie.
  4. Książki i podręczniki są zwracane przez uczniów lub rodziców w bibliotece szkolnej wg ustalonego harmonogramu w celu uniknięcia grupowania się osób. W bibliotece jednocześnie mogą przebywać dwie osoby. Reszta osób oczekuje na korytarzu szkolnym lub podwórku z zachowaniem dystansu społecznego.
  5. Uczeń lub rodzic dokonujący zwrotu powinien być w maseczce oraz rękawiczkach.
  6. Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce składowania oddawanych książek (pomieszczenie, pudła, itp.)
  7. Osoby dokonujące zwrotu podręczników oraz książek muszą być poinformowane o określonym sposobie ich przekazania.

Podręczniki zapakowane w reklamówkach należy opisać na zewnątrz w następujący sposób: imię i nazwisko ucznia oraz klasa.

Wypożyczone książki przynoszone są do szkoły- zapakowane w reklamówkach i  opisane w następujący sposób: imię i nazwisko ucznia, klasa i data zwrotu. Opisane książki są odkładane              w sposób wskazany przez nauczyciela bibliotekarza.

Po upływie kwarantanny nauczyciel dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników i książek. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do odkupienia książki, o czym zostanie poinformowany.

PROCEDURA KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ  NR 15 IM.MARII KONOPNICKIEJ

W JASTRZĘBIU-ZDROJU W ZAKRESIE ZWROTU PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH ORAZ INNYCH MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH

W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM I ZWALCZANIEM EPIDEMII COVID-19.

Wejście do szkoły przez  drewniane drzwi w najstarszej części szkoły (wejście ewakuacyjne na wprost biblioteki szkolnej),

1. Przed wejściem do szkoły załóż maseczkę i rękawiczki ochronne lub zdezynfekuj ręce płynem.
  2. Do biblioteki wchodzą jednocześnie tylko 2 osoby.
  3. W czasie oddawania książek i podręczników obowiązują ściśle określone procedury.
  4. Po załatwieniu wszelkich formalności uczeń lub rodzic niezwłocznie opuszcza teren szkoły-z zachowaniem dystansu społecznego.

W CELU SPRAWDZENIA POPRAWNOŚCI WPŁAT, PROSIMY RÓWNIEŻ  O PRZYNIESIENIE DO SZKOŁY KSIĄŻECZKI SKO I ZOSTAWIENIE JEJ PRZY ZWROCIE PODRĘCZNIKÓW.

HARMONOGRAM ZWROTU PODRĘCZNIKÓW I WYPOŻYCZONYCH KSIĄŻEK

11.00-11.30

Klasa 3b

11.30-12.00

Osoby, które z ważnej przyczyny nie mogły oddać podręczników i książek w wyznaczonym terminie

W szczególnej sytuacji prosimy o kontakt przez dziennik elektroniczny Librus z nauczycielem bibliotekarzem.