Szkoła Podstawowa nr 15 im. Marii Konopnickiej w Jastrzębiu-Zdroju

Bezpieczne wakacje 2021

Wraz z zakończeniem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczynają się dziś działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2021", które potrwają do 1 września 2021 r.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał podległym służbom, inspekcjom i podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zalecenia w zakresie przeprowadzenia w naszym regionie kolejnej edycji akcji, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku letniego dzieciom oraz młodzieży, a także osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren województwa śląskiego.

– Po pełnym wyzwań roku szkolnym przyszły wreszcie wakacje, na które dzieci i młodzież tak bardzo czekały. Kluczową kwestią jest jednak w tym okresie bezpieczeństwo najmłodszych. Dlatego też przez całe wakacje służby będą podejmować odpowiednie działania mające na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży spokojnego wypoczynku – tak, aby był to dla nich czas pełen radości i wspaniałych przygód – mówi wojewoda Jarosław Wieczorek.

Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego monitorować będą formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach wypoczynkowych oraz miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji wojewoda śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze:

32 20 77 077,

na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń oraz nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Podejmowane działania mają na celu podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą i w górach, a także bezpieczeństwa i higieny w związku z sytuacją epidemiczną.

Poniżej zamieszczamy przydatne dokumenty związane z akcją.

 

 

* kliknij w prawy górny róg, żeby wyświetlić pełny rozmiar.

Aktualności

19
Paź2021

Posiłek w szkole i w domu

DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA WIELOLETNI RZĄDOWY PROGRAM „POSIŁEK W SZKOL...

03
Wrz2021

Zebranie rodziców

Zapraszamy Rodziców na Zebrania z wychowawcami Wtorek 7 września godz. 1700 Kl. 1 b –...

01
Wrz2021

Szczepienia uczniów

Szanowni Państwo,przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Mi...

27
Sie2021

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

Ze względów bezpieczeństwa spotkania klas II-VIII z wychowawcami odbędą się w salach l...