Czytam z klasą, lekturki spod chmurki

W roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole realizowane są następujące innowacje:

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” - innowacja pedagogiczna realizowana jako międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Postacią przewodnią po projekcie jest mała chmurka Tosia, która ukazuje dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęca uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej (spójnie z czytaną lekturą). Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę.
W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna):

• moduł I – „Babcia na jabłoni” Mira Lobe (23.09.-21.12.2020 r.),
  • moduł II – „Zaczarowana zagroda” Alina i Czesław Centkiewiczowie (22.12.-20.03.2021 r.),
  • moduł III – „Co słonko widziało?” Maria Konopnicka (21.03.-21.06.2021r.).

Innowację realizuje p. Joanna Kajda i p. Maria Lebioda

„I JA MOGĘ ZOSTAĆ AUTOREM. PISZĘ I OPOWIADAM” – innowacja, w której wszystkie działania są skierowane na tworzenie opowiadań. Uczniowie będą rozwijali zasób słownictwa oraz ćwiczyli czytanie i pisanie, gdyż polega ona na tworzeniu przez dzieci opowiadań o dowolnej tematyce. Każdy miesiąc charakteryzuje się jednak inną głoską. Podczas tworzenia opowiadania należy tak dobierać słownictwo, aby znalazło się w nim jak najwięcej słów z „głoską/ami miesiąca”. Innowacja prowadzona jest w formule konkursów. W każdym miesiącu zostanie wyłoniona jedna osoba, która zostanie „Mistrzem Kreatywnego Pisania - w danym miesiącu”.
Innowację realizuje p. Maria Lebioda

„ENGLISH BINDS PEOPLE TOGETHER” - adresatami innowacji są uczniowie klas ósmych. Czas realizacji obejmuje jeden rok szkolny z możliwością kontynuacji w następnym roku szkolnym. Jej celem jest szerzenie idei „Angielski łączy ludzi” z wykorzystaniem poczty elektronicznej. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do pisania w języku angielskim.

nnowację realizuje p. Iwona Czerwińska